LÉKÁRNICKÁ INZERCE – EXTRA
LÉKÁRNICKÁ INZERCE > EXTRA > Statistika LÉKÁRNICKÉ INZERCE – 2. pololetí 2017

Statistika LÉKÁRNICKÉ INZERCE – 2. pololetí 2017

04. ledna 2018 | Čteno: 285410x

2. pololetí 2017 dále prohloubilo dlouhodobý trend – placené služby využívaly malé a nezávislé lékárny z 98 %. Již řadu let jde o suverénně nejčastější klienty největšího českého online pracovního trhu v sektoru lékárenství LÉKÁRNICKÁ INZERCE®. Jako nejčastěji využívaná varianta se plně etablovala varianta BASIC, která umožňuje nabídku v průběhu služby měnit a upravovat.

Nejvíce platících z řad nezávislých lékáren

LÉKÁRNICKÁ INZERCE® je více než 18 let největší platformou pro pracovní uplatnění v lékárenství. Každý, kdo hledá uplatnění v tomto oboru či je nabízí inzeruje právě zde. Díky propojení s českým informačním lídrem pro oblast lékárenství a farmacie, portálem APATYKÁŘ®, je totiž přímo v centru lékárnického dění. Právě zde hledá nejvíce lékárníků, farmaceutických asistentů či sanitářek své uplatnění a právě zde nabízí nejvíce poskytovatelů zdravotní péče svá pracovní místa.

I ve 2. pololetí 2017 se dále potvrdil trend předchozích čtyř let, kdy se díky změnám na trhu změnila struktura platících klientů LÉKÁRNICKÉ INZERCE®. Dlouhodobě převažují inzerenti z řad malých a nezávislých lékáren, či majitelů několika (většinou dvou až tří) lékáren. Právě tyto lékárny totiž umějí nejlépe vyhodnotit efektivitu vynaložených financí a vědí, že není smysluplné inzerovat všude (byť zadarmo), ale jen tam, kde je nejvíce pracovních nabídek a poptávek. Jejich počet se v minulém pololetí dále navýšil na 98 % všech platících klientů.

V posledním roce je nedostatek pracovních sil v lékárnách znatelný více než kdy předtím. Potvrzují to klienti LÉKÁRNICKÉ INZERCE® nejen z řad velkých společností, ale také malých a nezávislých lékáren. Je proto více než kdy předtím důležité správně svou nabídku umístit. Není přitom nutné nabízet místo kdekoli, ale tam, kde si nabídku přečte nejvíce potenciálních zaměstnanců. Takovou pracovní platformou je na českém online trhu pouze LÉKÁRNICKÁ INZERCE®, která jako jediná nabízí rozsáhlé služby pro lékárníky a další pracovníky ve farmacii už více než 18 let.

Malé a nezávislé lékárny se již delší dobu musejí starat především samy o sebe, protože je nikdo jiný nezastupuje. Proto právě tyto lékárny umějí velmi dobře reagovat na změny na trhu, přizpůsobovat se jim a vědí, do jakých služeb je smysluplné investovat vlastní peníze. Pokud taková lékárna hledá zaměstnance a dostane se díky placené službě LÉKÁRNICKÉ INZERCE® k takovému uchazeči okamžitě, má oproti bezplatnému inzerentovi významně větší šanci zaměstnance získat.

Stejně jako portál APATYKÁŘ®, tak i LÉKÁRNICKOU INZERCI® provozují lékárníci, kteří vědí, čím žije lékárenský terén. Proto dokáží nabídnout informace a služby, které jsou cíleně uzpůsobené právě pro lékárníky a farmaceutické prostředí a rovněž vytvořit inzerát, který potenciální uchazeče umí zaujmout. Bezmála dvacetiletá zkušenost potvrzuje, že LÉKÁRNICKÁ INZERCE® je jednoznačnou volbou právě pro klienty z řad menších a nezávislých lékáren, kteří si uvědomují smysl a hodnotu svých investic.

Lékárníky nahrazují farmaceutické asistentky

O tom, že práce v lékárně je stále velmi perspektivní svědčí počet lékáren hledajících zaměstnance, který zůstává stejně jako v 1. pololetí 2017 oproti předchozím rokům výrazně zvýšen. Ke změně však došlo co se týče pozic, které lékárny chtějí obsadit. Zatímco v 1. pololetí se hledalo nejvíce lékárníků, ve 2. pololetí už převýšil zájem o farmaceutické asistenty (u lékárníků pokles o 6 %, u asistentl nárůst o 17 %).

Podle zpětné vazby od klientů je to dáno především jejich flexibilitou a aktuálně lepší využitelností především ve veřejných lékárnách. Současně však zájem o farmaceutické asistenty narostl i ze strany ústavních lékáren velkých nemocnic, které musejí vyhovět novým legislativním požadavkům. Pokud tedy využijí placené služby LÉKÁRNICKÉ INZERCE®, mají výrazně větší šanci. V současnosti, kdy je enormní poptávka po zaměstnancích, je už i pro řadu státních organizací naprosto nemyslitelné hledat v rámci bezplatné služby.

Tvrdá politika inzerce zvýhodňuje platící inzerenty

Zejména proto uplatňuje LÉKÁRNICKÁ INZERCE® tvrdou politiku selekce bezplatných inzerátů, které nesplňují podmínky pro bezplatnou inzerci. Celkový počet inzerátů zařazených na blacklist zůstal oproti předchozímu období prakticky stejný. Jasná zkušenost, že podvodné či jiné inzeráty zneužívající bezplatnou inzerci jsou bez milosti zařazovány na blacklist tak uchazečům zajišťuje v maximální možné míře, že budou na LÉKÁRNICKÉ INZERCI® ušetřeni matoucích nabídek. Naopak platícím inzerentům, že jejich investice do placené služby bude maximálně zhodnocena.

Co se nejvíce hledá

Seznamu výrazů, které uživatelé největšího českého online pracovního trhu v sektoru lékárenství LÉKÁRNICKÁ INZERCE® nejvíce hledali, vévodí koupim lekarnu, shanim lekarnu, dermoporadce prace, letajici farmaceuticky laborant, lekarna k pronajmu. Nejhledanějším městům a oblastem tentokrát vévodily – Zlín, Nymbursko, Olomouc, Pardubice.

I ve 2. pololetí 2017 se stal největší český online pracovní trh v sektoru lékárenství LÉKÁRNICKÁ INZERCE® jasnou platformou pro hledání práce mimo lékárny. Do top 30 nejhledanějších klíčových slov se opět dostala spojení praca vo farmafirme, clinical regulatory affairs. Je to logický důsledek toho, že uchazeči mají primárně kompletní sektor farmacie spojen s portálem APATYKÁŘ® a pracovním trhem LÉKÁRNICKÁ INZERCE®. Je tedy zjevné, že skupina APATYKÁŘ® je mezi uživateli už jednoznačně spjata nejen s informacemi o lékárenství a farmacii ale i místem, které jim pomáhá najít práci v rámci celého farmasektoru, nejen lékárnách.

Upozornění na závěr

Před vložením bezplatného inzerátu se důkladně seznamte s podmínkami a také detailním přehledem toho, v čem se nejvíce chybuje. Nezapomeňte, že v bezplatné verzi má inzerát standardní tvar Lékárna ve městě XY hledá lékárníka/farmaceutickou asistentku/sanitářku. Inzerát není možné nijak změnit ani bíže specifikovat!. V bezplatné verzi nereflektujeme na žádné připomínky, čas věnujeme plně platícím klientům. Nechcete-li se omezovat dodržováním podmínek, využijte placenou službu!


Poslat komentář, zkušenost…

Všechny vulgární, urážející, pomlouvačné, reklamní či spamové příspěvky budou smazány!