LÉKÁRNICKÁ INZERCE – EXTRA
LÉKÁRNICKÁ INZERCE > EXTRA > Statistika LÉKÁRNICKÉ INZERCE – 2. pololetí 2016

Statistika LÉKÁRNICKÉ INZERCE – 2. pololetí 2016

03. ledna 2017 | Čteno: 827768x

Ve 2. pololetí 2016 se dále prohloubil trend využívání placených služeb především malými a nezávislými lékárnami nastoupený v 1. pololetí 2016. Celkově tak ke konci roku 2016 tvořili tito klienti 92 % všech platících klientů největšího českého online pracovního trhu v sektoru lékárenství LÉKÁRNICKÁ INZERCE®. Nejčastěji využívanou variantou zůstala i v tomto pololetí varianta BASIC, která umožňuje nabídku v průběhu služby měnit a upravovat.

Nejvíce platících z řad nezávislých lékáren

Posledních tři roky je díky změnám na trhu zřejmá jasná změna struktury platících klientů LÉKÁRNICKÉ INZERCE®, kdy převažují inzerenti z řad malých a nezávislých lékáren, či majitelů několika (většinou dvou až tří) lékáren. Právě tyto lékárny umějí nejlépe vyhodnotit efektivitu vynaložených financí a vědí, že není smysluplné inzerovat všude (byť zadarmo), ale jen tam, kde je nejvíce pracovních nabídek a poptávek.

Navíc, klienti z řad malých a nezávislých lékáren správně rozeznali trend, kdy původní boom zájmu práce výhradně v řetězcových lékárnách se obrátil a uchazeči opět nacházejí kouzlo práce v menších lékárnách. Pokud se tedy klient dostane díky placené službě k takovému uchazeči ihned, má oproti bezplatnému inzerentovi významně větší šanci zaměstnance získat. Vysoký počet objednávek placených služeb z předchozího pololetí tak zůstal zachován s mírným nárůstem i ve 2. pololetí 2016. Dlouhodobě se jasně potvrzuje, že LÉKÁRNICKÁ INZERCE® je jednoznačnou volbou právě pro klienty z řad menších a nezávislých lékáren, kteří si uvědomují smysl a hodnotu svých investic.

Přibylo lékárníků hledajících práci

Zatímco počet farmaceutických asistentů hledajících uplatnění byl ve 2. pololetí 2016 prakticky shodný jako v 1. pololetí 2016, výrazný nárůst (bezmála 20 %) byl zaznamenán u lékárníků hledajících práci, ať již na pozici lékárník-asistent nebo odborný zástupce. Ještě vyšší zájem (nárůst o více než 80 %) byl zaznamenán u pozice sanitářka.

Že se trh proměňuje dokazuje i rostoucí počet uchazečů o práci, kteří využívají pro hledání uplatnění rovněž placenou službu, konkrétně HLEDÁM PRÁCI. Zatímco v předchozím roce šlo o zcela výjimečné případy, ve 2. pololetí 2016 uchazečů využívajících placenou službu výrazně přibylo.

Tvrdá politika inzerce zvýhodňuje platící inzerenty

I nadále uplatňuje LÉKÁRNICKÁ INZERCE® tvrdou politiku selekce bezplatných inzerátů, které nesplňují podmínky pro bezplatnou inzerci. Celkový počet inzerátů zařazených na blacklist sice dlouhodobě klesá, nicméně ve 2. pololetí 2016 se jejich počet opět o 11 % zvýšil. Jasná zkušenost, že podvodné či jiné inzeráty zneužívající bezplatnou inzerci jsou bez milosti zařazovány na blacklist tak uchazečům zajišťuje v maximální možné míře, že budou na LÉKÁRNICKÉ INZERCI® ušetřeni matoucích nabídek a platícím inzerentům, že jejich investice do placené služby bude maximálně zhodnocena.

Co se nejvíce hledá

Seznamu výrazů, které uživatelé největšího českého online pracovního trhu v sektoru lékárenství nejvíce hledali vévodí prace lekarnik, sanitarka v lekarne, brigada benu, volna mista dr.max. Nejhledanějším městům tentokrát vévodily – Brno, Plzeň, Znojmo, Břeclav.

Také 2. pololetí 2016 potvrzuje, že největší český online pracovní trh v sektoru lékárenství LÉKÁRNICKÁ INZERCE® se stal jasnou platformou i pro hledání práce mimo lékárny. Do top 30 nejhledanějších výrazů se dostala spojení brigada ve farmaceuticke firme, prace klinicky monitor a prace v eshopu. Je to logický důsledek toho, že uchazeči mají primárně kompletní sektor farmacie spojen s portálem APATYKÁŘ® a pracovním trhem LÉKÁRNICKÁ INZERCE®. Je tedy zjevné, že skupina APATYKÁŘ® je mezi uživateli už jednoznačně spjata nejen s informacemi o lékárenství a farmacii ale i místem, které jim pomáhá najít práci v rámci celého farmasektoru, nejen lékárnách.

Upozornění na závěr

Před vložením bezplatného inzerátu se důkladně seznamte s podmínkami a také detailním přehledem toho, v čem se nejvíce chybuje. Nezapomeňte, že v bezplatné verzi má inzerát standardní tvar Lékárna ve městě XY hledá lékárníka/farmaceutickou asistentku/sanitářku. Inzerát není možné nijak změnit ani blíže specifikovat!. V bezplatné verzi nereflektujeme na žádné připomínky, čas věnujeme plně platícím klientům. Nechcete-li se omezovat dodržováním podmínek, využijte placenou službu!


Poslat komentář, zkušenost…

Všechny vulgární, urážející, pomlouvačné, reklamní či spamové příspěvky budou smazány!