LÉKÁRNICKÁ INZERCE – EXTRA
LÉKÁRNICKÁ INZERCE > EXTRA > Statistika LÉKÁRNICKÉ INZERCE – 2. pololetí 2015

Statistika LÉKÁRNICKÉ INZERCE – 2. pololetí 2015

05. ledna 2016 | Čteno: 881510x

Počet inzerátů na největším českém online pracovním trhu v sektoru lékárenství LÉKÁRNICKÁ INZERCE zůstal i ve druhém pololetí 2015 stabilní, s dalším nárůstem (18 %) počtu inzerentů z řad malých a nezávislých lékáren využívajících placené služby. Nejčastěji využívanou variantou zůstala i v tomto pololetí varianta BASIC, která umožňuje nabídku v průběhu služby měnit a upravovat.

Nejvíce platících z řad nezávislých lékáren

Díky dynamickým změnám na trhu a jeho další konsolidaci v posledních letech se dále prohlubuje změna struktury platících klientů LÉKÁRNICKÉ INZERCE, kdy už poslední tři roky převažují inzerenti z řad malých a nezávislých lékáren, či majitelů několika lékáren. Oproti předchozímu pololetí došlo k jejich dalšímu nárůstu (18 %) a LÉKÁRNICKÁ INZERCE je tak už více než dva roky jednoznačnou volbou právě pro klienty z řad nezávislých lékáren.

Poptávka po pracovnících stále vysoká

Je zajímavé, že obdobně jako v 1. pololetí 2015 zůstal počet lékárníků i farmaceutických asistentů hledajících pracovní uplatnění prakticky nezměněn (vyšší počet u farmaceutických asistentů). Stejně tak i zájem u zaměstnavatelů o lékárníky a farmaceutické asistenty zůstal ve 2. pololetí 2015 nezměněn.

Mírně se zvýšil počet inzerátů z Německa a Rakouska (o 3 %). Evropský lékárenský trh je již nějakou dobu zcela otevřený a řada klientů LÉKÁRNICKÉ INZERCE tak mohla získat zajímavou pracovní zkušenost i v těchto zemích.

Celkový počet inzerátů zařazených na blacklist se oproti 1. pololetí 2015 snížil o 18 %.

Co se nejvíce hledá

Seznamu výrazů, které uživatelé největšího českého online pracovního trhu v sektoru lékárenství nejvíce hledali vévodí prace drmax, volna mista benu, magistra lekarna, predam lekaren.

V nejčastěji zadávaném konkrétním požadavku řetězce a pracovního místa zůstalo i ve 2. pololetí 2015 nejčastěji heslo dr.max v kombinaci s magistra a lekarna teta (tady je zřejmé, že uživatelé namísto oficiálního názvu řetězce lékáren Salfa mají lékárny spojeny s místem, kde se nacházejí, což je dáno tím, že i řetězec brand Salfa nijak nepromuje).

Mezi nejhledanější města se tentokrát dostala zcela nová – Jihlava, Prostějov, Liberec, Písek. V souvislosti se zařazením nabídek do německých a rakouských lékáren v rámci LÉKÁRNICKÉ INZERCE se mezi nejvyhledávanějšími výrazy objevila i hesla Plauen, Berlin.

Vůbec poprvé se objevily mezi nejhledanějšími výrazy také přímo kombinace apatykar prace a vždy příslušné město. Je tedy zjevné, že skupina APATYKÁŘ® je mezi uživateli už jednoznačně spjata nejen s informacemi o lékárenství, ale i místem, které jim pomáhá najít práci.

Upozornění na závěr

Před vložením bezplatného inzerátu se důkladně seznamte s podmínkami a také detailním přehledem toho, v čem se nejvíce chybuje. Nezapomeňte, že v bezplatné verzi má inzerát standardní tvar Lékárna ve městě XY hledá lékárníka/farmaceutickou asistentku/sanitářku. Inzerát není možné nijak změnit ani blíže specifikovat!. V bezplatné verzi nereflektujeme na žádné připomínky, čas věnujeme plně platícím klientům. Nechcete-li se omezovat dodržováním podmínek, využijte placenou službu!


Poslat komentář, zkušenost…

Všechny vulgární, urážející, pomlouvačné, reklamní či spamové příspěvky budou smazány!