LÉKÁRNICKÁ INZERCE – EXTRA
LÉKÁRNICKÁ INZERCE > EXTRA > Statistika LÉKÁRNICKÉ INZERCE – 1. pololetí 2017

Statistika LÉKÁRNICKÉ INZERCE – 1. pololetí 2017

06. července 2017 | Čteno: 737262x

Také v 1. pololetí 2017 využívaly placené služby v drtivé většině malé a nezávislé lékárny. Již řadu let tak jde o suverénně nejčastější klienty největšího českého online pracovního trhu v sektoru lékárenství LÉKÁRNICKÁ INZERCE®. Proti předchozímu pololetí se jejich počet dále navýšil a v 1. pololetí 2017 tvořily tyto lékárny už více než 97 % všech platících klientů. Jako nejčastěji využívaná varianta se plně etablovala varianta BASIC, která umožňuje nabídku v průběhu služby měnit a upravovat.

Nejvíce platících z řad nezávislých lékáren

LÉKÁRNICKÁ INZERCE® je již bezmála 18 let největší platformou pro pracovní uplatnění v lékárenství. Každý, kdo hledá uplatnění v tomto oboru či je nabízí proto inzeruje právě zde. Díky propojení s českým informačním lídrem pro oblast lékárenství a farmacie, portálem APATYKÁŘ®, je totiž přímo v centru lékárnického dění. Právě zde hledá nejvíce lékárníků, farmaceutických asistentů či sanitářek své uplatnění.

Poslední čtyři roky je díky změnám na trhu zřejmá změna struktury platících klientů LÉKÁRNICKÉ INZERCE®, kdy převažují inzerenti z řad malých a nezávislých lékáren, či majitelů několika (většinou dvou až tří) lékáren. Právě tyto lékárny totiž umějí nejlépe vyhodnotit efektivitu vynaložených financí a vědí, že není smysluplné inzerovat všude (byť zadarmo), ale jen tam, kde je nejvíce pracovních nabídek a poptávek. V současnosti již tvoří více než 97 % všech platících klientů.

Klienti z řad malých a nezávislých lékáren správně rozeznali trend, kdy se původní boom zájmu práce výhradně v řetězcových lékárnách obrátil a uchazeči opět nacházejí kouzlo práce v menších lékárnách. Pokud se tedy klient dostane díky placené službě k takovému uchazeči ihned, má oproti bezplatnému inzerentovi významně větší šanci zaměstnance získat. Stejně jako portál APATYKÁŘ®, tak i LÉKÁRNICKOU INZERCI® provozují lékárníci, kteří vědí, čím žije lékárenský terén. Proto dokáží nabídnout informace a služby, které jsou cíleně uzpůsobené právě pro lékárníky a rovněž vytvořit inzerát, který potenciální uchazeče umí zaujmout. Bezmála dvacetiletá zkušenost potvrzuje, že LÉKÁRNICKÁ INZERCE® je jednoznačnou volbou právě pro klienty z řad menších a nezávislých lékáren, kteří si uvědomují smysl a hodnotu svých investic.

Lékárníci stále nedostatkové „zboží“

O tom, že práce v lékárně je stále velmi perspektivní svědčí počet lékáren hledajících zaměstnance, který se v 1. pololetí 2017 navýšil o bezmála 20 %. Aktuálně je největší poptávka po lékárnících a farmaceutických asistentkách. O 21 % přibylo zájemců ze Slovenska, ve všech případech jde o uchazeče hledající uplatnění na pozici lékárník. Celkově se počet inzerátů oproti 1. pololetí 2017 navýšil o 27 %.

Tvrdá politika inzerce zvýhodňuje platící inzerenty

I nadále uplatňuje LÉKÁRNICKÁ INZERCE® tvrdou politiku selekce bezplatných inzerátů, které nesplňují podmínky pro bezplatnou inzerci. Celkový počet inzerátů zařazených na blacklist zůstal oproti předchozímu období prakticky stejný. Jasná zkušenost, že podvodné či jiné inzeráty zneužívající bezplatnou inzerci jsou bez milosti zařazovány na blacklist tak uchazečům zajišťuje v maximální možné míře, že budou na LÉKÁRNICKÉ INZERCI® ušetřeni matoucích nabídek a platícím inzerentům, že jejich investice do placené služby bude maximálně zhodnocena.

Co se nejvíce hledá

Seznamu výrazů, které uživatelé největšího českého online pracovního trhu v sektoru lékárenství nejvíce hledali vévodí teta lekarna lekarnik zamestnani, hledam praci lekarna dr.max, kupim lekaren, lekarnik-plat. Nejhledanějším městům tentokrát vévodily – Mladá Boleslav, Zlín, Chomutov, Pardubice.

Také 1. pololetí 2017 potvrzuje, že největší český online pracovní trh v sektoru lékárenství se stal jasnou platformou i pro hledání práce mimo lékárny. Do top 30 nejhledanějších výrazů se dostala spojení praca vo farmafirme, clinical affairs a prace eshop brno. Je to logický důsledek toho, že uchazeči mají primárně kompletní sektor farmacie spojen s portálem APATYKÁŘ® a pracovním trhem LÉKÁRNICKÁ INZERCE®. Je tedy zjevné, že skupina APATYKÁŘ® je mezi uživateli už jednoznačně spjata nejen s informacemi o lékárenství a farmacii ale i místem, které jim pomáhá najít práci v rámci celého farmasektoru, nejen lékárnách.

Upozornění na závěr

Před vložením bezplatného inzerátu se důkladně seznamte s podmínkami a také detailním přehledem toho, v čem se nejvíce chybuje. Nezapomeňte, že v bezplatné verzi má inzerát standardní tvar Lékárna ve městě XY hledá lékárníka/farmaceutickou asistentku/sanitářku. Inzerát není možné nijak změnit ani blíže specifikovat!. V bezplatné verzi nereflektujeme na žádné připomínky, čas věnujeme plně platícím klientům. Nechcete-li se omezovat dodržováním podmínek, využijte placenou službu!


Poslat komentář, zkušenost…

Všechny vulgární, urážející, pomlouvačné, reklamní či spamové příspěvky budou smazány!