LÉKÁRNICKÁ INZERCE – EXTRA
LÉKÁRNICKÁ INZERCE > EXTRA > Statistika LÉKÁRNICKÉ INZERCE – 1. pololetí 2016

Statistika LÉKÁRNICKÉ INZERCE – 1. pololetí 2016

05. července 2016 | Čteno: 817909x

Počet inzerátů na největším českém online pracovním trhu v sektoru lékárenství LÉKÁRNICKÁ INZERCE® zaznamenal v prvním pololetí 2016 oproti předchozímu nárůst 9 %. Výrazně však narostl počet placených inzerátů a to již dlouhodobě z řad malých a nezávislých lékáren využívajících placené služby. Nejčastěji využívanou variantou zůstala v tomto pololetí opět varianta BASIC, která umožňuje nabídku v průběhu služby měnit a upravovat.

Nejvíce platících z řad nezávislých lékáren

Díky dynamickým změnám na trhu a jeho další konsolidaci se v posledních letech dále prohlubovala změna struktury platících klientů LÉKÁRNICKÉ INZERCE®, kdy poslední více než tři roky převažují inzerenti z řad malých a nezávislých lékáren, či majitelů několika lékáren. Nicméně oproti předchozímu pololetí došlo k jejich dosud nejvyššímu nárůstu za celou existenci placených služeb s rekordním počtem objednávek v červnu 2016 (téměř trojnásobný nárůst). Dlouhodobě se tak jasně potvrzuje, že LÉKÁRNICKÁ INZERCE® je jednoznačnou volbou právě pro klienty z řad menších a nezávislých lékáren, kteří si uvědomují smysl a hodnotu svých investic.

Poptávka po pracovnících stále vysoká

Dlouhodobé statistiky potvrzují stálý nedostatek zaměstnanců, především z řad lékárníků. Počet těch, kteří hledají pracovní uplatnění na této pozici se oproti předchozímu pololetí snížil o 11 %, naopak počet farmaceutických asistentů hledajících pracovní uplatnění se zvýšil o 18 %. Zájem u zaměstnavatelů o lékárníky a farmaceutické asistenty se oproti předchozímu pololetí zvýšil o 12 %, resp. 6 %.

Tvrdá politika inzerce zvýhodňuje platící inzerenty

Celkový počet inzerátů zařazených na blacklist dlouhodobě klesá a tento trend zůstal zachován i v 1. pololetí 2016 (pokles o 12 %). Jasná zkušenost, že podvodné či jiné inzeráty zneužívající bezplatnou inzerci jsou bez milosti zařazovány na blacklist tak uchazečům zajišťuje v maximální možné míře, že budou na LÉKÁRNICKÉ INZERCI® ušetřeni matoucích nabídek a platícím inzerentům, že jejich investice do placené služby bude maximálně zhodnocena.

Co se nejvíce hledá

Seznamu výrazů, které uživatelé největšího českého online pracovního trhu v sektoru lékárenství nejvíce hledali vévodí prace drmax, salfa prace, benu platy, drmax odmeny.

V nejčastěji zadávaném konkrétním požadavku řetězce a pracovního místa je nově v 1. pololetí 2016 heslo salfa prace (uchazeči již zaznamenali správný název řetězce, v předchozím pololetí hledali lékárny teta, ačkoli jej řetězec aktivně nepromuje).

Nejhledanějším městům tentokrát vévodily – Brno, Prostějov, Ostrava, Olomouc. Co je další novinkou – v LÉKÁRNICKÉ INZERCI® se poprvé do top 30 nejhledanějších výrazů dostala spojení prace SUKL a prace ve farmafirme. Největší český online pracovní trh v sektoru lékárenství se tak stává jasnou platformou i pro státní instituce a farmaceutické firmy. Je to logický důsledek toho, že uchazeči mají primárně kompletní sektor farmacie spojen s portálem APATYKÁŘ® a pracovním trhem LÉKÁRNICKÁ INZERCE®. Je tedy zjevné, že skupina APATYKÁŘ® je mezi uživateli už jednoznačně spjata nejen s informacemi o lékárenství a farmacii ale i místem, které jim pomáhá najít práci v rámci celého farmasektoru, nejen lékárnách.

Upozornění na závěr

Před vložením bezplatného inzerátu se důkladně seznamte s podmínkami a také detailním přehledem toho, v čem se nejvíce chybuje. Nezapomeňte, že v bezplatné verzi má inzerát standardní tvar Lékárna ve městě XY hledá lékárníka/farmaceutickou asistentku/sanitářku. Inzerát není možné nijak změnit ani blíže specifikovat!. V bezplatné verzi nereflektujeme na žádné připomínky, čas věnujeme plně platícím klientům. Nechcete-li se omezovat dodržováním podmínek, využijte placenou službu!


Poslat komentář, zkušenost…

Všechny vulgární, urážející, pomlouvačné, reklamní či spamové příspěvky budou smazány!