LÉKÁRNICKÁ INZERCE – EXTRA
LÉKÁRNICKÁ INZERCE > EXTRA > Statistika LÉKÁRNICKÉ INZERCE – 1. pololetí 2014

Statistika LÉKÁRNICKÉ INZERCE – 1. pololetí 2014

06. července 2014 | Čteno: 928778x

Největší český online pracovní trh v sektoru lékárenství LÉKÁRNICKÁ INZERCE zaznamenal v 1. pololetí 2014 téměř dvojnásobný nárůst počtu inzerentů – drtivě z řad menších lékáren – využívajících placené služby oproti stejnému období v roce 2013. Nejčastěji využívají variantu BASIC, protože nabídku mohou v průběhu služby měnit a upravovat. Překvapení přinesl seznam hledaných výrazů – poprvé se v něm na vyšších místech objevuje prace v prodejne zdravotnickych potreb.

Dvojnásobný nárůst platících inzerentů, vede BASIC

Zatímco počet inzerentů využívajících bezplatnou inzerci je již druhý půlrok na prakticky stejné úrovni, počet těch, kteří využívají placené služby neustále roste. Oproti 1. pololetí 2013 se jejich počet dokonce v letošním prvním půlroce téměř zdvojnásobil.

Nejčastěji využívanou službou se jednoznačně stala varianta BASIC a to pro svou flexibilitu, která umožňuje řídit si personální management podle aktuální situace v lékárně(ách) v průběhu celé služby. Především upravovat skladbu nabízených pozic či lokalit a detailně prezentovat nabízené pozice.

Velmi potěšující je stále významně rostoucí podíl zejména malých lékáren, které reálně potřebují získat zaměstnance, a tak preferují služby personální inzerce, kde je nejvyšší šance tohoto zaměstnance získat – tj. v největším českém online pracovní trhu v sektoru lékárenství LÉKÁRNICKÉ INZERCI.

Více hledají farmaceutičtí asistenti, roste i Slovensko

Oproti 2. pololetí 2013 je zvýšený počet jak nabízených, tak i poptávaných pozic. Počet lékárníků hledajících uplatnění zůstal oproti předchozímu období nezměněn, přibylo však farmaceutických asistentů (o 19 %). Současně stále roste počet slovenských uchazečů o práci v České republice (25% nárůst). Počet inzerentů nabízejících lékárnu k prodeji zůstal oproti předchozímu období nezměněn.

Celkový počet inzerátů se zvýšil o 22 %, na blacklist bylo oproti 2. pololetí 2013 zařazeno o 15 % více inzerátů.

Co se nejvíce hledá

Již tradičně na závěr následuje seznam výrazů, které uživatelé největšího českého online pracovního trhu v sektoru lékárenství nejvíce hledali – pohovor dr.max, ponuka prace lekarnik, hladam pracu v lekarni, lekarny plzen volna mista, prace v prodejne zdravotnickych potreb.

V nejčastěji zadávaném konkrétním požadavku řetězce a pracovního místa nastala v tomto pololetí zajímavá změna. Zatímco heslo drmax zůstalo stejné, nově bylo hledáno nejčastěji v kombinaci se sunpharma.

Z hledaných měst pak uživatelé nejvíce zadávali Brno, Ostrava, Hranice, Jablonec nad Nisou, Liberec, Olomouc.

Upozornění na závěr

Před vložením bezplatného inzerátu se důkladně seznamte s podmínkami a také detailním přehledem toho, v čem se nejvíce chybuje. Nezapomeňte, že v bezplatné verzi má inzerát standardní tvar Lékárna ve městě XY hledá lékárníka/farmaceutickou asistentku/sanitářku. Inzerát není možné nijak změnit ani blíže specifikovat!. V bezplatné verzi nereflektujeme na žádné připomínky, čas věnujeme plně platícím klientům. Nechcete-li se omezovat dodržováním podmínek, využijte placenou službu!


Poslat komentář, zkušenost…

Všechny vulgární, urážející, pomlouvačné, reklamní či spamové příspěvky budou smazány!