LÉKÁRNICKÁ INZERCE – EXTRA
LÉKÁRNICKÁ INZERCE > EXTRA > Statistika LÉKÁRNICKÉ INZERCE – 1. pololetí 2012

Statistika LÉKÁRNICKÉ INZERCE – 1. pololetí 2012

06. července 2012 | Čteno: 984459x

Průměrná návštěvnost největšího českého online pracovního trhu v sektoru lékárenství LÉKÁRNICKÁ INZERCE se zvýšila o 4 % oproti 2. pololetí 2011, standardně nad 500 tis. Každý měsíc bylo průměrně vloženo přes 92 inzerátů, což je o 12 více než ve 2. pololetí 2011. Zásadně narostl počet inzerátů ze Slovenska.

Posílení úspěšnosti platících

Z důvodu dalšího posílení úspěšnosti platících inzerentů zpřísnil počátekm roku web LÉKÁRNICKÁ INZERCE pravidla pro bezplatné inzerenty – nelze detailně specifikovat nabídku pro uchazeče (netýká se uchazečů o práci, ti by naopak měli své přednosti specifikovat co nejdetailněji). Rovněž byla posílena kontrola zejména na přesnou adresu lékárny nabízející místo, proto se přibližně pětinásobně zvýšil počet vyřazených inzerátů a inzerentů zařazených na blacklist kvůli opakovanému porušování pravidel bezplatné inzerce.

Zájem opět nejvíce o lékárníky

Největší zájem z řad zaměstnavatelů je stále o pozici lékárník-asistent (377 požadavků), následuje pozice farmaceutický asistent (279 požadavků) a lékárník-odborný zástupce (117 požadavků).

Oproti předchozímu pololetí se zvýšil počet lékárníků hledajících uplatnění (o 46 % ), stejně jako farmaceutických asistentů (18 %).

Vyšší zájem o prodej lékárny

Sedminásobně se zvýšil počet těch, kteří nabízeli svou lékárnu k prodeji či pronájmu.

Vzhledem k časovému období se rovněž oproti minulému pololetí navýšil přibližně více než dvojnásobně počet studentů farmacie hledajících praxi či placenou brigádu na léto.

Díky Slovensku převažují poptávky

Po spuštění slovenské verze se zdvojnásobil počet přístupů ze Slovenska, počet zadaných inzerátů ze Slovenska se však zvýšil 15-ti násobně.

Poprvé převýšil počet poptávek po práci počet pracovních nabídek. Po odečtení slovenských uživatelů se však poměr obrátil a byl přibližně stejný jako v předcházejícím pololetí. Slovenští uživatelé v 98 % hledají pracovní uplatnění v Praze či blízkém okolí.

Ze zpětné vazby od uchazečů vyplývá, že slovenští lékárníci, ale i absolventi, sledují pravidelně portál APATYKÁŘ® a zaregistrovali tak intenzivní kampaň na launch slovenské verze LÉKÁRNICKÉ INZERCE. Vzhledem k vysoké úspěšnosti inzerentů ji dále doporučují svým kolegům, což potvrzuje stále rostoucí trend počtu návštěv ze Slovenska.

Uchazeč se neumí „prodat“

Ze zpětné vazby od platících klientů se stále uchazeči o zaměstnání nenaučili dobře „se prodat“, tj. uvést v inzerátu své přednosti, mobilitu či odbornou zkušenost. Bohužel farmaceutický segment je obecně velmi rigidní i k moderním novým médiím, díky kterým mohou uchazeči sdělit podstatně více a mít tak podstatně větší šanci na získání zaměstnání než pouhým textovým inzerátem.

To dokládá i zkušenost klienta, který opakovaně využil formu podcastu. Díky němu zaznamenal výrazně zvýšený zájem o pracovní uplatnění z řad uchazečů.

Co se nejvíce hledá

Již tradičně na závěr následuje seznam výrazů, které uživatelé největšího českého online pracovního trhu v sektoru lékárenství nejvíce hledali – tesco lékárny, zaměstnání u drmaxe, prodám lékárnu, predaj lekárne, zaměstnání brno a okolí, hľadám prácu praha, ponuka práce lekárnika.

Opět inzerenti zadávali i konkrétní požadavek řetězce a města – nejčastěji tesco+město a drmax+město.

Důrazné upozornění na závěr

Před vložením bezplatného inzerátu se důkladně seznamte s podmínkami a také detailním přehledem toho, v čem se nejvíce chybuje. V bezplatné verzi nereflektujeme na žádné připomínky, čas věnujeme plně platícím klientům. Nechcete-li to řešit, využijte placenou službu!


Poslat komentář, zkušenost…

Všechny vulgární, urážející, pomlouvačné, reklamní či spamové příspěvky budou smazány!