LÉKÁRNICKÁ INZERCE – EXTRA
LÉKÁRNICKÁ INZERCE > EXTRA > Motivační dopis, aneb chceme pracovat u konkrétního zaměstnavatele

Motivační dopis, aneb chceme pracovat u konkrétního zaměstnavatele

21. srpna 2011 | Čteno: 976644x

Sedávej panenko v koutě…, platilo dříve. Dnes tomu tak již dávno není, nicméně ani přehnaná sebedůvěra nefunguje vždy. Zaměstnavatele by měli uchazeči vhodně namotivovat. Právě k tomu slouží motivační dopis, pomocí kterého se sami ze své iniciativy ucházejí o určitou pracovní pozici u konkrétního zaměstnavatele.

V lékárenském sektoru se ještě nedávno jednalo o zcela virtuální a neznámý nástroj, protože poptávka značně převyšovala nabídku. To se však s postupnou saturací a rozložením lékárenského trhu mění. Zejména je to pozorovatelné u pozice FARMACEUTICKÝ ASISTENT a v některých oblastech (Brno, Hradec Králové) také u pozice LÉKÁRNÍK-ASISTENT. Je tedy zřejmé, že i zaměstnanci se musejí naučit prezentovat sama sebe jinak než dosud a snažit se u potenciálního zaměstnavatele „zabodovat“ jinak, než bylo zvykem dosud.

Naučte se proto správně psát, zaměřit a použít motivační dopisy. Rozlišuje se několik základních typů motivačních dopisů:

Vyžádané motivační dopisy

Za vyžádané motivační dopisy považujeme takové, které jsou zaměstnavatelem očekávány. Tj. uchazeč je píše v případě, že zaměstnavatel např. v LÉKÁRNICKÉ INZERCI uvádí volné pracovní místo, které nabízí, anebo např. výzvu směrem do jiných lokalit bez konkrétně inzerované pozice.

Nevyžádané motivační dopisy

Nevyžádané motivační dopisy jsou žádosti o práci, při kterých uchazeč k životopisu připojí motivační dopis, který zaměstnavatele informuje, proč a v čem je pro něj přínosný. Nicméně zaměstnavatel např. danou pracovní pozici nenabízí. Jednoduše uchazeč zkouší, zda u jím preferovaného zaměstnavatele nebude pro něj pracovní místo.

Absolventské motivační dopisy

Jedná se o motivační dopisy uchazečů-absolventů, kteří teprve v nedávné době ukončili patřičné vzdělání, nemají ještě dostatek či žádné pracovní zkušenosti, přesto se snaží uspět v konkurenci ostatních uchazečů. Měly by být zdůrazněny jiné kvality, než je tomu u uchazečů z praxe.

Motivační dopisy zkušených profesionálů v oboru

Zkušení pracovníci, kteří mají bohaté zkušenosti a výsledky a jsou si vědomi své hodnoty na trhu práce, se mohou u stávajícího zaměstnavatele cítit nedoceněni. Proto nabízejí své služby potenciálnímu zaměstnavateli. Bývají často odlišné (více sebevědomé, mnohdy však neoprávněně či nadneseně) od běžných motivačních dopisů.

Rada na závěr: důkladně si motivační dopis zkontrolujte či nechte zkontrolovat ohledně pravopisu. Řada pravopisných chyb (a v LÉKÁRNICKÉ INZERCI se s nimi administrátoři setkávají velmi často!) určitě nebude dobrou vizitkou.


Poslat komentář, zkušenost…

Všechny vulgární, urážející, pomlouvačné, reklamní či spamové příspěvky budou smazány!