LÉKÁRNICKÁ INZERCE – EXTRA
LÉKÁRNICKÁ INZERCE > EXTRA > Mgr. Ing. Silvie Schrottová, Lékárny Dr.Max: Firma by měla na zaslaný životopis odpovědět vždy

Mgr. Ing. Silvie Schrottová, Lékárny Dr.Max: Firma by měla na zaslaný životopis odpovědět vždy

24. července 2011 | Čteno: 927391x
Mgr. Ing. Silvie Schrottová, Lékárny Dr.Max

Dokdy mají uchazeči čekat na reakci na jejich inzerát ze strany zaměstnavatele, je nějaká „standardní“ lhůta? Probíhají v sektoru lékárenství výběrová řízení na pracovní pozici a co od nich očekávat? Osobní pohovor a jeho náplň. Na dotazy LÉKÁRNICKÉ INZERCE odpovídá Mgr. Ing. Silvie Schrottová, personální ředitelka lékárenského řetězce Dr.Max.

Odpovídat nebo neodpovídat na projevený zájem?

Korektní ze strany firmy je na uchazečem zaslaný životopis odpovědět vždy. Buď uchazeče zamítnout s odůvodněním, proč do výběrového řízení nepostupuje nebo v opačném případě by měla kompetentní osoba/personalista kandidáta maximálně do týdne kontaktovat, projevit poděkování za zájem o spolupráci a obeznámit ho ve stručnosti s tím, jak bude následný výběr probíhat. Tj. kolik kol má výběrové řízení, zda má ústní nebo písemnou formu, příp. jejich kombinaci, kdo pohovor povede apod.

Dohodli jsme se na osobním pohovoru, co od něj lze očekávat?

V úvodu by měl potenciální zaměstnavatel sebe i firmu představit. Tj. svou pozici, kontaktní údaje a krátkou historii firmy, její velikost, organizační strukturu, firemní vize, firemní kulturu a zázemí atd.

Dále by se měl kandidát detailněji dozvědět, jaké má zaměstnavatel požadavky na něj/na vypsanou pozici co do odborných znalostí, zkušeností, schopností. Počítat je třeba s tím, že zaměstnavatel bude po dobu pohovoru sledovat motivaci kandidáta pro práci u něj.

Následovat bude prostor pro detailní představení kandidáta, jeho pracovní historie, úspěchů v dosavadním zaměstnání, jeho představě o dalším směrování profesní dráhy – diskuze nad CV.

Jsou součástí pohovoru už i konkrétní podmínky práce, benefity apod.?

Je-li výběrové řízení jednokolové, dozví se uchazeč i to, jaké benefity firma nabízí, jaké má zavedeno odměňovací schéma (základní mzda + variabilní složka) a jakou nabídku má zaměstnavatel připravenu konkrétně pro něj. Stejně tak, zda je ve firmě možnost postupu (kariérní řád) a jak rozvíjí své zaměstnance. Měl by získat jasnou představu i o tom, kam přesně by nastupoval (město, adresa), jaká je pracovní doba, jak bude probíhat adaptační fáze, jaké jsou jeho klíčové kompetence, kdo bude jeho nadřízeným atd.

Musí se uchazeč rozhodnout již u pohovoru?

Potenciální zaměstnanec obvykle potřebuje čas na rozmyšlení a zvážení nabídky. Obě strany by se měly shodnout, dokdy dostane prostor nabídku zvažovat. Takto důležité rozhodnutí jako je uzavření pracovního poměru žádná seriózní firma neočekává hned a je její dobrou vizitkou, že uchazeče netlačí k unáhlenému závěru.

Současně by si také kandidát měl uvědomit, že i zaměstnavatel má právo setkat se s více adepty a nemusí si jej vybrat ihned.

Dohodnou-li se obě strany jednoznačně a dobrovolně na podmínkách, dostane uchazeč – konkrétně v naší společnosti – k vyplnění elektronický osobní dotazník, na základě kterého personalista vyhotoví návrh pracovní smlouvy. Souhlasí-li s jejím obsahem a zněním, nic nebrání podpisu.


Komentáře, zkušenosti…

Martina Sklenářová17. srpna 2011Dobrý den paní Schrottová,
se zájmem jsem si přečetla Váš článek.Líbil se mi.
Bohužel musím napsat zkušenost,jakou jsem získala při hledání zaměstnání u řetězce Dr.Max.
V Českých Budějovicích se nedavno otevírala nová lékárna.Sledovala jsem její stavbu a měla jsem velký zájem pracovat jako sanitářka(mám chemické vzdělání,ale ne zdravotní).Hned po zveřejnění volné pracovní pozice na stránkách lékárenské inzerce jsem zaslala paní Voždové životopis.Ihned mi přišla odpověď,že ho přeposílá regionální ředitelce JČ,která mě bude dál kontaktovat.Ale bohužel nikdo se mi neozval.Ani nereagoval na výzvu paní Voždové,když jsem jí požádala o infornaci k výběrovému řízení.Paní Voždová mi pak jen sdělila,že místo už je obsazeno.
Bylo mi moc líto,že nebyla vůbec žádná komunikace s regionální ředitelkou.
I přesto se nevzdávám,a stále sleduji inzerci.

S pozdravem Martina Sklenářová

Silvie Schrottová19. srpna 2011Vážená paní Sklenářová,

děkuji za Vaši reakci a zpětnou vazbu.
I nás samozřejmě mrzí, že tehdejší paní regionální ředitelka neodpověděla na Váš zájem pracovat pro budělovickou lékárnu Dr. Max. Bylo to v době, kdy na pozici u ČL,a.s končila. V současné době na místo regionálního ředitele pro Jižní Čechy hledáme vhodného kandidáta a věříme, že nám v případě otevírání dalších lékáren v této oblasti zachováte přízeň a do výběrového řízení se opět přihlásíte.

S pozdravem Silvie Schrottová.

Klára Škapová07. dubna 2013Dobrý den,
mám podobnou zkušenost jako paní Sklenářová - nedávno jsem zasílala p. Voždové životopis, protože zde Dr.Max inzeroval volnou pozici pro farm.asistenta v Ostravě. Také mi odepsala, že bude postoupen regionálnímu řediteli, ale tím to všechno skončilo. Ač už volné místo v Ostravě neinzerujete, nikdo mi neposlal ani negativní odpověď na můj zájem. S podzravem Klára Škapová

Nováková08. srpna 2013Dobrý den
měla bych na Vás dotaz.Zasílala jsem do lékárny řetězce Dr.Maxe žádost i s CV o pracovní pozici lékárenské sanitářky v ČB.Bylo mi odpovězeno
že tato pozice je zatím obsazená a žádost přeposílají regionální ředitelce JČ.V případě,že se v některé z lékáren tohoto řetězce místo uvolní je tento uchazeč vyrozuměn a pozván k pohovoru?Děkuji Vám za odpověd.Nováková Markéta

Poslat komentář, zkušenost…

Všechny vulgární, urážející, pomlouvačné, reklamní či spamové příspěvky budou smazány!